Kurs og opplæring for ansatte

Publisert 3. Juli 2026, 13:41

Sist oppdatert 3. Juli 2026, 13:47

Her finner du en oversikt over LDHs kurs og opplæring for ansatte. 

Dersom du kommer ikke inn på et kurs gjennom lenken, ta kontakt med Læringsstøtte slik at vi kan gi deg tilgang. 


Digital kompetanse for ansatte

Dette kurset inneholder grunnleggende kunnskap om alle de digitale verktøyene og tjenestene vi bruker ved LDH. Du finner også ressurser om informasjonssikkerhet som det er viktig at du har et bevisst forhold til.


Pedagogisk introduksjonskurs

Korte introduksjoner til pedagogiske tema. Kurset skal hjelpe deg å planlegge og gjennomføre undervisnings- og vurderingsaktiviteter.


Universell utforming

Utdanningssektoren ble omfattet av kravene til universell utforming (UU) av IKT-løsninger i 2018. Nettsidene og dokumentene som studentene våre bruker skal være utformet slik at de kan brukes av alle. Universell utforming er et omfattende tema, men her har vi samlet det aller viktigste for deg som underviser i høyere utdanning.

For at du skal kjenne til de lovpålagte kravene må du gå gjennom noen obligatoriske moduler, ti steg for universell utforming.


Kunstig intelligens

Et digitalt kurs i Canvas bestående av flere moduler:
Del 1: Forstå kunstig intelligens
Del 2: KI i sykepleie
Del 3: KI i utdanning.


Fleksibelt læringsdesign

Her har vi samlet ressurser for å gi undervisningsansatte ved LDH et overblikk over sentrale  pedagogiske begreper, teorier og modeller som kan ligge til grunn for det vi definerer som fleksible læringsdesign i våre studier. Ressursene gir et innblikk, og tipsene til videre fordypning vil gi mulighet for å gå nærmere inn i de modellene og teoriene som passer best i egne emner og studier.